SOLNÝ OBKLAD


Solný nahřívací polštářek (100% bavlny) slouží k příjemnému prohřátí kloubů, obratlů, ztuhlých svalů a šlach. Nahřátá Himalájská sůl má blahodárné účinky, prokrvuje tkáně, vytahuje škodlivé látky, a tím přispívá ke zmírňování a tišení bolestivých míst.

POUŽITÍ:

Při záchvatu či bolesti ale i když preventivně, je dobré přikládat na bolestivé místo či orgán teplý solný obklad. Sůl ohřejte v hrnci či v pánvičce a až bude horká(správná teplota se pozná že se při letmém dotyku nespálíte - max.70stupňů celsia) nasypte do povlaku na polštářek a pevnějej uzavřete. Pokud je sůl příliž horká, lze ji přiložit přes oblečení nebo suchou utěrku a po zchladnutí přímo na kůži. Polštářek je také možno nahřívat v troubě v naplněném stavu cca 10 minut při teplotě 60 stupňů celsia.

Je-li stav akutní, je dobré dělat toto i 2x denně.

Suché teplo léčí zánět a látky vypařující se z teplé soli mají velmi léčivé účinky.

!!!OPATRNĚ PŘIKLÁDEJTE DĚTEM A STARÝM LIDEM!!!

Tento solný obklad je výborný i při bolestech a zánětech ledvin, močového měchýře, dýchacích cest, vaječníků, slepého střeva, průdušek, zánětu nosočelních dutin, středního ucha a dokonce se dá přikládat na krk při problémech se štítnou žlázou...

Po čtvrt či půl roce je dobré sůl vyhodit - podle toho, jak často a jak závažné onemocnění se s ní léčí - schovat na zimu na solení chodníků=)