VELKÁ NOVINKA - Microgreen - chutná vitamínová bomba

21.03.2021

Naši milí zákazníci,

máme pro Vás skvělou novinku, která Vám pomůže doplnit energii po zimě. Nově si u nás můžete koupit microgreen. Malé výhonky rostlin, které obsahují mnohonásobně více zdraví prospěšných látek než vzrostlé květiny.

NA CO SE MICROGREEN POUŽÍVÁ?

Rostlinky se konzumují čerstvé, sklízejí se nůžkami pár milimetrů nad zeminou. Výborně chutnají v pomazánkách, ale i jen tak na chlebu s máslem. Pokud si vyrábíte vlastní smoothie, zkuste jej oživit snítkou této zeleniny, bezvadně jej dochutí a stane se ještě větší vitamínovou bombou. Své udělají i jako ozdoba na talíři, jak se říká, jí se přeci i očima. Chuť rostlinek je velmi výrazná, proto stačí přidat jen trochu.

Microgreen navíc vypadá i velmi dekorativně - zejména červené zelí, které je zajímavé nejen svou chutí, ale i barvou.

JAK ROSTLINKY PEČOVAT A JAK JE SKLADOVAT?

Microgreen můžete skladovat v pokoji například na kuchyňské lince a alespoň jednou denně je zarosit. Pozor, pouze zarosit, nadměrném množství vody by mohlo vést k tvorbě plísní. Při této teplotě je nutno počítat s růstem rostlinek, který už nemusí být tak vzhledný a chutný.

Rostlinky můžete skladovat i v lednici, čímž se omezí růst a rostlinky si tak déle udrží svůj svěží vzhled a chuť. Tato péče je bezúdržbová.

Pokud si microgreens zamilujete tak jako my, tak se skladováním nebudete muset vůbec zabývat.

KDE MICROGREEN KOUPIT?

Microgreen budeme na prodejně mít každé druhé podnělí. Můžete dopředu objednávat na našem e-shopu, rostlinky potřebují čas na vyklíčení, proto závoz probíhá v pondělí 1x za 14 dní.

Microgreen jsou k pouze k osobnímu vyzvednutí v kamenné prodejně Slunečnice Chelčického 21 v Českých Budějovicích.

Vaničky jsou bez zálohy, ale lze je recyklovat, proto nám je prosím nepoškozené noste zpět do Slunečnice. Můžete i se zeminou - ta poputuje na kompost.


RECEPT NA GUACAMOLE S MICROGREEN SLUNEČNICÍ

Ingredience:

2 zralá avokáda

Šťáva z 1/2 limetky

Špetka soli

2/3 hrníčku slunečnicového microgreen

1/4 červení cibule

1/2 jalapeno - pokud máte rádi pálivé

Postup:

Do misky vložte avokádo, limetkovou šťávu a sůl a rozmačkejte je na hustou směs. Poté přisypte slunečnicové výhonky, červenou cibuli a jalapeno a vše pořádně zamíchejte.

Podávejte na chlebu nebo jako dip k nachos.