OSTROPESTŘEC - Posilovač jater

09.02.2019

Mezi léčivé účinky této rostliny patří schopnost posilovat játra, jeden z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Játra zpracovávají živiny včetně tuků a dalších součástí potravy. Dále neutralizují a detoxikují četné látky: léky, drogy, chemické příměsi potravy a alkohol. Ostropestřec také pomáhá chránit játra řízením spotřeby glutationu, sloučeniny podobné aminokyselinám, která je nezbytná pro detoxikační procesy. 

Shrnutí léčebných účinků:

- cirhoza a tuková dystrofie jater;

- hepatitida

- poškození jater v důsledku užívání alkoholu;

- vředové onemocnění žaludku a dvanácterníku

- akutní a chronická gastritida;

- cholecistocholangit, diskenéze žlučových cest

- paradontóza a stomatita;

- poškození kůže a popáleniny (chemické, termické), špatně se hojící rány.


Ostropestřec je také mocným antioxidantem. V prevenci poškození buněk vysoce reaktivními molekulami volných radikálů je ještě výkonnější než vitaminy C a E. Podporuje tvorbu nových zdravých jaterních buněk, které postupně nahrazují buňky staré a poškozené. Zmírňuje rovněž celou řadu závažných jaterních onemocnění včetně virových infekcí a cirhózy.


Olej z ostropestřce

Olej z ostropestřce je cenný léčivý produkt. Preventivní a léčivé vlastnosti oleje ze semen ostropestřce jsou spojeny s komponenty, které jsou v něm obsaženy: chlorofyl, karotenoidy, tokoferoly, komplex polynenasycených mastných kyselin (vitamín F).

Olej z ostropestřce se musí skladovat v lednici a sníst ho v době trvanlivosti, protože žluklý olej je pro náš organismus spíše zátěží nežli lékem. 

Semínka z ostropestřce  

Semínka ostropestřce se dají buď rozžvýkat celá nebo se roztlučou v hmoždíři tak na týden dopředu a skladují se v lednici. Z takto upravených semínek se vaří velmi léčivý čaj. Doporučujeme nekupovat semínka namletá nebo rozdrcená, jakmile se totiž poruší vrchní slupka, začíná proces žluknutí.


Tinktura z ostropestřce

Upevnění zdraví a funkce jater, ochrana jaterní tkáně, podpora detoxikačních účinků jater, trávení a pročišťování těla, příznivé ovlivnění stavu a funkce srdce.